Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
Produkt dostępny
Nowość
Ocena:
0 % of 100

Od Słowa do Życia nr 8, sierpień 2023

Liturgia dnia z rozważaniami
Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
12,00 zł
Dodaj do listy życzeń

W sierpniowym numerze miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” znajdziemy teksty na kolejne dni okresu w ciągu roku. Na niedziele są przeznaczone czytania z cyklu A, to znaczy, że czytamy fragmenty Ewangelii według św. Mateusza i do nich są odpowiednio dobierane pierwsze czytanie ze Starego Testamentu i drugie czytanie, tzw. półciągłe, z Nowego Testamentu, zwłaszcza z listów Pawłowych czy powszechnych. Zasady wyboru tych czytań są wyjaśnianie w dziale „Katecheza liturgiczna”.
Natomiast w pierwszym dziale, który zatytułowany jest „Rok liturgiczny”, podobnie jak w numerze lipcowym zapoznajemy się z tym, w co wprowadzani są katechumeni w sierpniu, przeżywając okres zwykły w ciągu roku. To lektura ważna i warta zapoznania się z nią, nie tylko przez katechumenów.
W sierpniu przeżywamy również dwie uroczystości maryjne: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia) – warto zobaczyć, jak ukazują Matkę Jezusa teksty liturgiczne przeznaczone na te uroczystości. Dodatkowo 22 sierpnia obchodzimy wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Królowej – dawne zakończenie oktawy uroczystości Wniebowzięcia, związane z piątą tajemnicą chwalebną Różańca św. – Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi.
Nie zapominajmy jednak, że miesięcznik zawiera przede wszystkim teksty na każdy dzień miesiąca, nie tylko na niedziele, uroczystości i święta. A ponadto propozycje modlitwy wiernych i Obrzędy Mszy św., wśród których znajduje się szeroki wybór prefacji na okres zwykły w ciągu roku, a także formuły uroczystego błogosławieństwa, które można udzielić np. we wspomniane powyżej uroczystości Najświętszej Maryi Panny czy też w innym dniu, który ma dla nas szczególne znaczenie i chcemy go w ten sposób podkreślić podczas celebracji Mszy św.
Autorem rozważań na ten miesiąc jest ks. Maciej Jaszczołt, a modlitwę wiernych kolejny raz napisała s. M. Beata Kozłowska, uczennica Boskiego Mistrza.

Więcej informacji
Etykieta promocyjna Nie
Nowy Tak
Zapowiedzi Nie
Nazwa Towaru Od Słowa do Życia nr 8, sierpień 2023
Typ Produktu Czasopismo
Oprawa produktu broszurowa
Liczba Stron 192
Wymiary 14,40 x 10,50
Numer ISSN 23532173
Numer EAN13 9772353217008
mat-idx 1390022308
Nazwa Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe

Nowość
Promocja
Dialog Serc
Cena promocyjna 23,96 zł Normalna cena 29,95 zł
Nowość
Narodziłam się na nowo
29,95 zł
Nowość
O więcej niż życie
69,95 zł
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling
89,95 zł