Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska

O nas

„Nie jesteśmy sprzedawcami książek, ale głosicielami Słowa Bożego.”

bł. Jakub Alberione

Edycja Świętego Pawła to wydawnictwo prowadzone przez księży i braci ze zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Świętego Pawła (paulistów), a zarazem jedno z największych wydawnictw katolickich na polskim rynku.


Zgodnie z wolą Założyciela Towarzystwa Świętego Pawła, bł. Jakuba Alberionego (1884-1971), misją paulistów jest ewangelizacja za pomocą najnowocześniejszych środków społecznego przekazu. Misję tę prowadzą w ponad 40 krajach świata.To fascynujące zadanie realizują poprzez promowanie odpowiednich treści – w postaci książek, e-booków, audiobooków, filmów i podcastów – przybliżających ludzi do Boga i do siebie nawzajem, ukazujących zachwycające piękno istnienia i pomagających stawać się ludźmi dojrzałymi wewnętrznie, spełnionymi i szczęśliwymi.

 


Fundamentem apostolstwa zgromadzenia zakonnego Towarzystwo Świętego Pawła jest Pismo Święte. Szczególnym wyrazem służby Słowu Bożemu w Towarzystwie Świętego Pawła jest podejmowanie inicjatyw o charakterze ściśle biblijnym, do których należy dokonywanie tłumaczeń Pisma Świętego na języki nowożytne i dołączanie do nich komentarzy, dostosowanych do różnych kategorii odbiorców.


Jednym z największych i najważniejszych projektów Edycji Świętego Pawła było rozpoczęte w 1996 roku i zakończone 12 lat później tłumaczenie Pisma Świętego z języków oryginalnych na współczesną polszczyznę. Uwspółcześniony przekład opatrzono starannie opracowanymi komentarzami o charakterze duchowym i historycznym, pozwalającymi lepiej zrozumieć i głębiej przyswoić sobie bogactwo treści Biblii. Obecnie tzw. Biblia Paulistów jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich wydań Pisma Świętego.

 

Księża i bracia pauliści ze współpracownikami

Biblia Paulistów

Polecamy film z prezentacją dzieła biblijnego Paulistów.