Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
Produkt dostępny
Nowość
Ocena:
0 % of 100

Od Słowa do Życia nr 7, lipiec 2023

Liturgia dnia z rozważaniami
Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
12,00 zł
Dodaj do listy życzeń

Z artykułu, który został umieszczony na początku lipcowego numeru miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia”, dowiadujemy się, że to już 10. rok, odkąd ukazuje się nasz miesięcznik. Dlatego też wszyscy, którzy zdecydują się na zakup tego numeru w wersji drukowanej, otrzymają także mały magnesik ułatwiający zaznaczenie dnia bieżącego i szybkie dotarcie do tekstów przeznaczonych na ten dzień. Niewielkie rozmiary naszego miesięcznika lub jego wersja elektroniczna, w postaci strony internetowej czy aplikacji (do pobrania ze sklepu Play lub AppStore), z całą pewnością są atutem przemawiającym za tym, by zabrać go ze sobą na wakacyjne wyjazdy. Uzyskamy w ten sposób dostęp do pełnych tekstów liturgicznych na każdy dzień miesiąca, a także do bogatego wyboru prefacji, nie tylko na niedziele i dni w ciągu roku, lecz także na przypadające w tym miesiącu wspomnienia świętych czy święta, jak np. św. Tomasza Apostoła (3 lipca), św. Marii Magdaleny nazywanej apostołką apostołów (22 lipca), św. Brygidy Szwedzkiej (23 lipca) czy św. Jakuba Apostoła (24 lipca). Ponadto pytania do osobistej refleksji, na którą w wakacje może być więcej czasu niż w ciągu roku, gdy jesteśmy zabiegani w związku z pracą czy studiami.
W dziale „Rok liturgiczny” s. Anna Hyszko, jadwiżanka wawelska, ukazuje nam, jak wspólnota ludzi wierzących towarzyszy katechumenom, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu, wprowadzając ich w ten etap misterium roku liturgicznego, jakim jest okres zwykły.
W dziale „Katecheza liturgiczna” kontynuujemy zgłębianie, czym jest lekcjonarz mszalny, poznając zasady jego redakcji, czytania na różne obchody, reguły ich wyboru i ich układ.
W „Dodatku” jak zwykle znajdziemy propozycje wezwań do modlitwy wiernych, które mogą być dla nas inspiracją także w naszej osobistej, indywidualnej modlitwie, zwłaszcza wtedy, gdy z powodów od nas niezależnych nie możemy uczestniczyć we Mszy św.
Autorem rozważań na ten miesiąc jest ks. Błażej Małolepszy, z archidiecezji częstochowskiej, a modlitwę wiernych napisała s. M. Beata Kozłowska, uczennica Boskiego Mistrza.

Więcej informacji
Etykieta promocyjna Nie
Nowy Tak
Zapowiedzi Nie
Nazwa Towaru Od Słowa do Życia nr 7, lipiec 2023
Typ Produktu Czasopismo
Oprawa produktu broszurowa
Liczba Stron 192
Wymiary 14,40 x 10,50
Numer ISSN 23532173
Numer EAN13 9772353217008
mat-idx 1390022307
Nazwa Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe

Nowość
Promocja
Dialog Serc
Cena promocyjna 23,96 zł Normalna cena 29,95 zł
Nowość
Narodziłam się na nowo
29,95 zł
Nowość
O więcej niż życie
69,95 zł
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling
89,95 zł