Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
Produkt dostępny
Nowość
Ocena:
0 % of 100

Od Słowa do Życia nr 4, kwiecień 2023

Liturgia dnia z rozważaniami
Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
9,50 zł
Dodaj do listy życzeń

Kwietniowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” jest wyjątkowy, ponieważ zawiera pełne teksty na najważniejsze dni w roku liturgicznym. Rozpoczyna się od dni poprzedzających Wielki Tydzień, następnie zawiera pełne teksty Mszy Krzyżma – odprawianej raz w roku, w Wielki Czwartek w katedrach. Podczas tej Mszy św. kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone wobec biskupa i wspólnoty Kościoła w dniu święceń, a biskup poświęca oleje używane później w naszych kościołach podczas celebracji sakramentów: chrztu, bierzmowania, święceń prezbiteratu oraz podczas poświęcenia kościoła i namaszczenia chorych. W naszym miesięczniku zostały umieszczone również wszystkie teksty potrzebne podczas Wigilii Paschalnej celebrowanej w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę, która jednak jest już celebracją Zmartwychwstania Chrystusa. Kolejne dni to oktawa Wielkanocy, wraz z przypadającą na jej zakończenie Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia, i dni trzeciego tygodnia Wielkanocy, które następują po niej.
W dziale „Rok liturgiczny” została omówiona „paschalna droga wtajemniczenia chrześcijańskiego” ukazująca obrzędy, w których w czasie Wielkanocy uczestniczą katechumeni przystępujący do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej.
Natomiast w dziale „Katecheza liturgiczna” zostały omówione „Obowiązki i posługi w sprawowaniu liturgii słowa w Mszy Świętej”.
Tekstom biblijnym i liturgicznym towarzyszą w tym miesiącu komentarze ks. Stanisława Radulskiego, pallotyna, i modlitwa wiernych napisana przez Kingę Gorczycką-Smyk oraz zaproszenie na rekolekcje różańcowe do Gietrzwałdu, które odbędą się w maju br., a poprowadzi je ks. Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Więcej informacji
Etykieta promocyjna Nie
Nowy Tak
Zapowiedzi Nie
Nazwa Towaru Od Słowa do Życia nr 4, kwiecień 2023
Typ Produktu Czasopismo
Oprawa produktu broszurowa
Liczba Stron 248
Wymiary 14,40 x 10,50
Numer ISSN 23532173
Numer EAN13 9772353217008
mat-idx 1390022304
Nazwa Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe

Promocja
Boska miłość. Od zakochania do małżeństwa
Cena promocyjna 27,96 zł Normalna cena 34,95 zł
Uciekłam od szatana. Moja walka o wyrwanie się z piekła
34,95 zł
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling
89,95 zł
Ewangelia dla dzieci 2023
29,95 zł