Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
Produkt dostępny
Ocena:
0 % of 100

Od Słowa do Życia nr 2, luty 2023

Liturgia dnia z rozważaniami
Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
9,50 zł
Dodaj do listy życzeń

Kolejny numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” na luty 2023 r. zawiera jak zawsze pełne teksty liturgiczne na kolejne tygodnie okresu zwykłego, jak i początek Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 22 lutego 2023 r., co oznacza, że w omawianym roku nie będziemy obchodzili święta Katedry Świętego Piotra. Wspomnienia obowiązkowe zatem, chociażby św. Polikarpa, które przypada w ostatnim tygodniu lutego, będą również podlegały ograniczeniom wynikającym z uprzywilejowania dni powszednich okresu liturgicznego, jakim jest Wielki Post.
Jednak w dziale „Rok liturgiczny” podjęty został temat święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego, które jest, w pewnym sensie, nawiązaniem, powrotem do okresu Narodzenia Pańskiego – ukazując elementy wspólne tego święta z chrześcijańskim wtajemniczeniem dorosłych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrztu, bierzmowania i Eucharystii).
W dziale „Katecheza liturgiczna” kontynuujemy rozważania na temat Wprowadzenia do Lekcjonarza mszalnego, podejmując tym razem omówienie kolejnych części liturgii słowa, jakimi są: proklamacja Ewangelii i homilia.
Oprócz święta Ofiarowania Pańskiego i Katedry Świętego Piotra, które, jak wspomnieliśmy, nie będzie obchodzone w tym roku, 14 lutego przypada również święto patronów Europy: Świętych Cyryla i Metodego.
W „Obrzędach Mszy św.” znajduje się szeroki wybór prefacji na okres zwykły i okres Wielkiego Postu, a także cztery modlitwy eucharystyczne i Pierwsze modlitwa eucharystyczna o tajemnicy pojednania. Zachęcamy zatem, by sięgnąć po nasz miesięcznik czy to w formie tradycyjnej, drukowanej czy też cyfrowej, korzystając ze strony odslowa.pl lub aplikacji, w których jeśli zostanie wykupiona wersja premium, czytelnik otrzymuje pełny dostęp do tekstów liturgicznych, komentarzy i propozycji modlitwy wiernych. Mogą one nie tylko ułatwić czynne, świadome i pełne uczestnictwo w Eucharystii, ale także ubogacić codzienną modlitwę i uczynić ją jeszcze bardziej głęboką i osobistą.

Więcej informacji
Etykieta promocyjna Nie
Nowy Nie
Zapowiedzi Nie
Nazwa Towaru Od Słowa do Życia nr 2, luty 2023
Typ Produktu Czasopismo
Oprawa produktu broszurowa
Liczba Stron 186
Wymiary 14,40 x 10,50
Numer ISSN 23532173
Numer EAN13 9772353217008
mat-idx 1390022302
Nazwa Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe

Boska miłość. Od zakochania do małżeństwa
34,95 zł
Uciekłam od szatana. Moja walka o wyrwanie się z piekła
34,95 zł
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling
89,95 zł
Ewangelia dla dzieci 2023
29,95 zł