Jest taki dzień w roku, na który my kobiety niewątpliwie czekamy, kiedy chcemy się poczuć jeszcze bardziej wyjątkowe. To 8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu nie jest tak ważne, jaką rolę pełnimy w życiu: żony, mamy, babci, singielki, przyjaciółki czy siostry zakonnej. Najważniejsze jest bowiem to, że jesteśmy kobietami, które stworzył Bóg.

Zapewne marzysz, by w Dzień Kobiet zostać obdarowaną choćby drobnym upominkiem. Bukiet tulipanów? Brzmi sympatycznie! Na chwilę stanie się ozdobą domu i poczujesz, że wiosna czeka za rogiem. Jednak pomyśl, że największy dar, jaki mogłaś otrzymać, już dostałaś. Tym darem jest Twoja kobiecość, dana Ci właśnie przez Boga. Pamiętaj, że zawsze, nie tylko 8 marca, jesteś wyjątkową kobietą!

Czy przeczytałaś kiedyś uważnie opis stworzenia człowieka, a zwłaszcza kobiety? Zauważyłaś, że Adam został do Edenu wprowadzony przez Boga, a Ewę Bóg stworzył już w ogrodzie, wśród jego piękna? To jest właśnie wspaniały przymiot kobiety – być wrażliwą na piękno. Jej serce ma z nim podążać i nim emanować. I wcale nie chodzi o piękno, które znajdujemy w kolorowych stylizacjach, kosmetykach… Tu chodzi o piękno serca.

W Twoim sercu Pan Bóg umieścił kilka pragnień. Żadne z nich nie skupia się na tym, co na zewnątrz, lecz na tym, co wewnętrzne. Chcesz być kobietą spełnioną. Chcesz dzielić z kimś życiową przygodę. Chcesz swoje ukryte piękno odsłonić, a nie wyczarować… To jest plan Boga dla kobiet i jest on… genialny! Wszystkie te pragnienia są ukierunkowane na drugą osobę.

Dzień Kobiet może być dla Ciebie świetną okazją, by pomyśleć o swoim powołaniu. Zostałaś stworzona jako kobieta, a z tym wiążą się zadania, które ma dla Ciebie Bóg. Czasem są to zadania specjalne, o których pisze Maria Miduch we wstępie do „Biblii dla kobiet”. Bóg jest bowiem feministą! Możesz więc być pewna, że nigdy nie zostawi Cię samej, ale pomoże na każdym kroku, jeśli tylko Mu na to pozwolisz i poprosisz Go o to.

Bóg pragnie, abyś tworzyła relacje z Nim i z ludźmi. Jesteś kobietą stworzoną do relacji! Pięknie mówią o tym siostry rodzone i zakonne Anna Maria i Judyta Pudełko w książce „Nie za blisko, nie za daleko. Z Rut i Noemi o dobrych relacjach”. Jedną z najważniejszych relacji w Twoim życiu jest ta z Bogiem. Zostałaś stworzona do tego, by być szczęśliwa! Jeśli do tej pory nie do końca zdawałaś sobie z tego sprawę, to otwórz Biblię i spędzaj czas z Bogiem. Pracując nad tą relacją codziennie, będziesz umiała tworzyć relacje z ludźmi.

Kolejnym ważnym zadaniem dla kobiet jest wydawanie na świat życia i troszczenie się o innych. Jesteśmy najlepszymi córkami, mamami, opiekunkami czy ciociami. Zawsze gotowe, gdy ktoś nas potrzebuje. I to jest piękne, że podążamy za tym, czego chce od nas Bóg. Współczesny świat zrobi wszystko, aby kobieta uwierzyła, że potrzebuje mnóstwa rzeczy, by czuć się piękna. Musi być: samowystarczalna, samodzielna, silna, wyzwolona, szczupła, zawsze wypoczęta... Tymczasem wcale nie o to chodzi!

Pięknie o tych zadaniach mówią siostry Kristen Clark i Bethany Baird w książce „Boska kobieta w cudownym planie Stwórcy”. Te dziewczyny mają do zaproponowania coś znacznie lepszego niż dzisiejsza kultura masowa. Bóg patrzy na Ciebie inaczej, On widzi więcej! Jeśli Cię stworzył, to wiedział, kiedy i po co. Pan Bóg umieścił Cię „w swoim kalendarzu” w idealnym momencie. Nigdy nie byłaś przypadkiem. Jesteś córką Króla!

Zwróciłaś kiedyś uwagę, czytając Biblię, jak Jezus zwraca się do kobiet? Ile w Jego słowach jest czułości, wyczucia i miłości… Poruszające są sceny, w których Jezus mówi do swojej Matki, a jeszcze bardziej, kiedy Ona Go słucha. Scena z wesela w Kanie Galilejskiej jest bardzo wymowna. Pokazuje, jak ważne jest posłuszeństwo i zaufanie, które nigdy nas nie zawiedzie.

Pomyśl teraz o życiowych postawach dwóch kobiet z kart Pisma Świętego – Maryi i Ewy. Czy wiesz, czym te kobiety się różniły? Maryja wszystkie sprawy rozważała w swoim sercu wspólnie z Bogiem, a Ewa dała się zwieść, zapominając o słowach Boga. To najlepszy przykład na to, że Maryja jest idealnym wzorem kobiecości.

Bądźmy kobietami na wzór Maryi! Nie bójmy się pytać Boga o radę w każdej, nawet błahej sprawie! Jego interesuje wszystko, co się dzieje w naszym życiu. O tym piszą s. Anna Maria Pudełko AP, Aneta Liberacka i Ilona Kisiel w książce „Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet”. To poza Biblią jedna z tych książek, które mogą uratować Cię przed błędnymi życiowymi decyzjami.

Dzień Kobiet może być tym dniem, kiedy powiesz sobie: „Tak, chcę być szczęśliwa!”. Zdecyduj, jak go spędzisz i z kim, co postanowisz, co zrobisz, a czego nie, co powiesz, a co przemilczysz. Zawalcz o siebie i pamiętaj, że jesteś ważna!

Marzena Karaś

„Słowo Boga pragnie, abyśmy stawały się coraz bardziej dojrzałe, abyśmy stawały się coraz bardziej sobą, aby nasze życie było wypełnione szczęściem słodyczy” – tak o Piśmie Świętym mówi s. Anna Maria Pudełko AP.

Książki wymienione w tekście:

Książki w naszej ofercie, z którymi też warto się zapoznać:

  1. Ona zraniona
    Ona zraniona
    Ocena:
    100%
    29,95 zł