Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
W magazynie
Promocja

Autobiografia Aniela Róża Godecka. Plik audiobook MP3

Odsłuchaj fragment:

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,95 zł

Gwarancja jakości
19,95 zł
Darmowy fragment do pobrania
Plik demo MP3

Dodaj do listy życzeń

Aniela Róża Godecka - z wykształcenia i pasji: nauczycielka, z powołania: osoba oddana Bogu, założycielka Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi (honoratek). Swoje życie poświęciła służbie ludziom pracy. Wskazywała, że praca to nie przekleństwo, człowiek to nie towar, pracownik to nie niewolnik.

Barwne, czasem burzliwe, dzieje swojego życia opisała w Autobiografii. Żywym, potoczystym językiem opowiada o rodzicach i rodzeństwie, o nauczycielach i koleżankach z czasów szkolnych, pracy zawodowej, kryzysie wiary i poszukiwaniu Boga.

Pokazuje odkrywanie życiowego powołania i zmagania na drodze jego realizacji. Wszystko to dzieje się na terenach Cesarstwa Rosyjskiego, najpierw na ziemiach rosyjskich, a potem polskich.

W narracji pulsuje klimat polskiego dworu w warunkach emigracji, mocno wybrzmiewa rzeczywistość zaborów, dotyka się sytuacji robotników, zwłaszcza kobiet w dobie rewolucji przemysłowej.

Jesteśmy również świadkami I wojny światowej i radości pracy w niepodległej Polsce. Staje przed nami osoba, dla której najważniejsze w życiu były takie wartości, jak: miłość do Boga i Ojczyzny, szacunek dla każdego człowieka, życie w prawdzie, uczciwa i wytrwała praca. Dla niej każda praca to działanie na rzecz dobra społecznego, a ostatecznie - droga do świętości.

Odsłuchaj fragment:

Więcej informacji
Nazwa TowaruAutobiografia Aniela Róża Godecka. Plik audiobook MP3
Czas trwania 24 godz. 27 min.
Format zapisuMP3
mat-idx1350200220
Nazwa WydawnictwaEdycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe