Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
Produkt dostępny
Nowość
Ocena:
0 % of 100

Od Słowa do Życia nr 5, maj 2023

Liturgia dnia z rozważaniami
Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
9,50 zł
Dodaj do listy życzeń

Majowy numer miesięcznika liturgicznego

Majowy numer “Od Słowa do Życia” rozpoczynają dwa artykuły wstępne. Tegoroczny maj kończy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego - z tego względu w dziale “Rok liturgiczny” zwrócono uwagę na obecność Ducha Świętego w obrzędach chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych. W numerze znajdziesz również pełne teksty także na Mszę Wigilii tej uroczystości - wszystkie cztery czytania ze Starego Testamentu, jakie są przewidziane na Mszę Wigilii, każdy z towarzyszeniem psalmu responsoryjnego i modlitwy pomagającej zrozumieć znaczenie tekstu. Na tę Mszę przewidziano też czytanie z Listu Świętego Pawła do Rzymian i Ewangelię o wylaniu Ducha Świętego na wierzących.

Dział “Katecheza liturgiczna”

W dziale „Katecheza liturgiczna” zamieszczono kontynuację omawiania Wprowadzenia do Lekcjonarza mszalnego. Tym razem ukazano jego duszpasterski charakter.

Teksty na każdy dzień miesiąca

W miesięczniku tradycyjnie znajdziesz również teksty na każdy dzień miesiąca ubogacone komentarzami, wprowadzeniami i pytaniami do osobistej refleksji. Wszystko po to, by modlitwa była przeżywana bardziej świadomie i prowadziła do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem. W Obrzędach Mszy św. zamieszczono duży wybór prefacji, w tym także o Najświętszej Maryi Pannie, a także wszystkie cztery podstawowe modlitwy eucharystyczne oraz wybrane uroczyste błogosławieństwa na okres Wielkanocy i o Najświętszej Maryi Pannie.

Autorzy

Rozważania i wprowadzenia napisała s. Agnes Benewiat - siostra klaryska kapucynka klauzurowa, modlitwę wiernych - Kinga Gorczycka-Smyk. Dział „Rok liturgiczny” tworzy w tym roku s. Anna Hyżko ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, zwanych popularnie jadwiżankami wawelskimi.

Nie tylko wersja papierowa

Po miesięcznik warto sięgnąć zarówno w formie tradycyjnej, drukowanej, jak i cyfrowej, korzystając ze strony odslowa.pl lub dedykowanej aplikacji, dzięki której jego treści będą dostępne w każdym czasie i miejscu. Czytelnikom wersji papierowej polecamy zakup dedykowanej oprawy na miesięcznik, która sprawi, że jego czytanie będzie jeszcze wygodniejsze.

Więcej informacji
Etykieta promocyjna Nie
Nowy Tak
Zapowiedzi Nie
Nazwa Towaru Od Słowa do Życia nr 5, maj 2023
Typ Produktu Czasopismo
Oprawa produktu broszurowa
Liczba Stron 208
Wymiary 14,40 x 10,50
Numer ISSN 23532173
Numer EAN13 9772353217008
mat-idx 1390022305
Nazwa Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe

Promocja
Boska miłość. Od zakochania do małżeństwa
Cena promocyjna 27,96 zł Normalna cena 34,95 zł
Uciekłam od szatana. Moja walka o wyrwanie się z piekła
34,95 zł
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling
89,95 zł
Ewangelia dla dzieci 2023
29,95 zł