Skontaktuj się z nami : 34 372 34 29 lub 605 313 543,Nasze aplikacje:Pismo Święte z komentarzem Nowenna Pompejańska
Produkt dostępny

Autobiografia - Aniela Róża Godecka

Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
69,95 zł
Dodaj do listy życzeń

Barwne dzieje życia

Jak dobrze znasz Anielę Różę Godecką? Z wykształcenia i pasji: nauczycielka, z powołania: osoba oddana Bogu, założycielka Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi (honoratek). Swoje życie poświęciła służbie ludziom pracy. Wskazywała, że praca to nie przekleństwo, człowiek to nie towar, pracownik to nie niewolnik. Teraz w ręce czytelników trafia jej autobiografia, ukazująca barwne, czasem burzliwe, dzieje życia tej niezwykłej kobiety.

Żywy język

”Autobiografia” porywa żywym, potoczystym językiem, którym Aniela opowiada o rodzicach i rodzeństwie, o nauczycielach i koleżankach z czasów szkolnych, pracy zawodowej, kryzysie wiary i poszukiwaniu Boga. To piękna historia odkrywania życiowego powołania i zmagań na drodze jego realizacji.

Klimat polskiego dworu w warunkach emigracji

Akcja “Autobiografii” ma miejsce na terenach Cesarstwa Rosyjskiego - najpierw na ziemiach rosyjskich, a potem polskich. W narracji pulsuje klimat polskiego dworu w warunkach emigracji, mocno wybrzmiewa rzeczywistość zaborów, dotyka się sytuacji robotników, zwłaszcza kobiet w dobie rewolucji przemysłowej. Wybrzmiewa również kwestia I wojny światowej i radości pracy w niepodległej Polsce.

Najważniejsze wartości

Na kartach “Autobiografi” spotkasz osobę, dla której najważniejsze w życiu były takie wartości, jak: miłość do Boga i Ojczyzny, szacunek dla każdego człowieka, życie w prawdzie, a przede wszystkim uczciwa i wytrwała praca, która jest działaniem na rzecz dobra społecznego, a ostatecznie - drogą do świętości.

Więcej informacji
Nazwa TowaruAutobiografia - Aniela Róża Godecka
Typ ProduktuKsiążka
Oprawa produktutwarda
Liczba Stron640
Wymiary16,50 x 23,50
Numer ISBN978-83-7797-809-2
Numer EAN139788377978092
mat-idx1320010646
Nazwa WydawnictwaEdycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena

Nasze hity sprzedażowe