Produkt dostępny
Ocena:
0 % of 100

Droga krzyżowa na podstawie obrazów J. Dudy-Gracza

Wysyłka do 48 h
Gwarancja jakości
24,95 zł
Dodaj do listy życzeń

Obejrzyj wywiad z autorem

Zajrzyj do srodka ksiazki

Wyjątkowe rozważania drogi krzyżowej, których inspiracją stała się „Golgota Jasnogórska Trzeciego Tysiąclecia” Jerzego Dudy-Gracza, wybitnego polskiego malarza. Cykl obrazów, który składa się z XVIII stacji, znajduje się na piętrze Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.
Ksiądz Arkadiusz Paśnik proponuje rozważania, dzięki którym w niecodzienny sposób możemy przeżyć drogę krzyżową. Zaprasza do pochylenia się nad polską Golgotą. Nad Męką Pana Jezusa w ojczyźnie, w Kościele. Czytelnik towarzyszy Panu w drodze krzyżowej, kontemplując reprodukcje obrazów i zagłębiając się w rozważania mające żywe odniesienie do dzisiejszej rzeczywistości. Powierza Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże. Zadaje sobie pytania o sens człowieczeństwa, wypełnianie testamentu Jezusa z krzyża.
Głębokie, poruszające słowa pobudzają do refleksji nad sobą, własnym postępowaniem. Pozwalają zweryfikować relację z cierpiącym Chrystusem, z drugim człowiekiem. Uczą godności i pokory. Autor zachęca, by z Chrystusa czerpać siłę, być wiernym w życiu i powołaniu, kochać tu i teraz, wyjść cierpiącemu Jezusowi naprzeciw, bronić godności drugiego człowieka.

Więcej informacji
Zapowiedzi Nie
Nazwa Towaru Droga krzyżowa na podstawie obrazów J. Dudy-Gracza
Typ Produktu Książka
Oprawa produktu twarda
Liczba Stron 80
Wymiary 13,50 x 20,50
Numer ISBN 978-83-8131-240-0
Numer EAN13 9788381312400
mat-idx 1320010672
Nazwa Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
Napisz własną recenzję
Twoja ocena