Przez uchylone okna napływa coraz cieplejsze powietrze, ptaki śpiewają... Niedługo w powietrzu uniesie się zapach bzu i konwalii… Zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą, które otrzymujemy, zdobią nasze regały, szuflady i przypominają o bliskości tej wyjątkowej w życiu każdego dziecka uroczystości.
Przychodzi czas, kiedy coraz częściej zastanawiamy się nad wspólnym przeżywaniem rodzinnej uroczystości, jaką jest I Komunia Święta. Wybierając kreacje, przygotowując się duchowo i towarzysząc dziecku w przygotowaniach, często myślimy, jaki ofiarować prezent. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od klasyki. Rower, zegarek i medalik nie są oczywistością. Warto jednak w swoich wyborach pamiętać o tym, że podarunek ma stanowić pamiątkę przyjęcia sakramentu oraz podkreślać naszą obecność i przesłanie, jakie chcemy skierować do młodego chrześcijanina na całe życie. Aby utrwalić znaczenie tego wyjątkowego dnia, można wybrać na prezent przedmiot z możliwością personalizacji. Umieszczając na nim zdjęcie i imię dziecka, datę uroczystości oraz osobiste życzenia, stworzymy oryginalny prezent, który będzie służył latami.
Sakrament miłości to album, który pomoże zrozumieć dzieciom, że przyjąć Jezusa to znaczy wyruszyć wraz z Nim na spotkanie nowego dnia. To pozwolić, aby był Towarzyszem na całe życie. Przyjmij Jezusa jak Przyjaciela również może stać się wyjątkową pamiątką tego wydarzenia, a jego znaczenie na kolejnych stronach odsłoni Ojciec Święty Jan Paweł II. Jego głębokie słowa adresowane do dzieci stanowią wyjątkowe zaproszenie do przyjaźni z Panem Jezusem. W środku albumów znajduje się miejsce na wklejenie pamiątkowych zdjęć, wpisanie ważnych informacji związanych z tą szczególną uroczystością oraz umieszczenie życzeń. Te eleganckie i gustowne w formie albumy będą cenną pamiątką najpiękniejszego dnia w życiu każdego dziecka.
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, zawierające specjalnie przygotowaną na tę okazję obwolutę i miejsce na dedykację, to kolejna propozycja prezentu. Wyjątkowa, ponadczasowa pamiątka posłuży dziecku przez długie lata. Biblia młodego detektywa stanowi przystępną dla pierwszokomunijnych pociech formę poznania Biblii. W jej odkrywaniu pomogą sympatyczni detektywi: Zosia i Tomek. Obok opowieści biblijnej, napisanej przystępnym dla dzieci językiem, znajduje się fragment oryginalnego tekstu, aby przyzwyczajać najmłodszych do lektury Pisma Świętego. Znajdziemy w niej także wiele ciekawych wiadomości i ilustracji. Ta propozycja to dobry start w odkrywaniu Pisma Świętego. Takie małe śledztwo w poszukiwaniu Boga!
Aby pomóc lepiej zrozumieć naszą wiarę, polecamy YOUCAT dla dzieci. W przystępny sposób przybliża on nauczanie Kościoła katolickiego. Napisany w formie pytań i odpowiedzi oraz z zabawnymi rysunkami zachęca do odkrywania i zadawania dodatkowych pytań na temat Pana Jezusa, sakramentów, modlitwy itp. Książka została tak opracowana, aby dać odpowiedź na pytania, jakie stawiają dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
Jeśli wśród dzieci mamy fanów przygód, pozwólmy im przeżyć fascynującą podróż dookoła świata z książką Skąd wiemy, że Jezus istniał naprawdę? Pełna przygód podróż śladami Jezusa. Szlak wiedzie od góry Synaj aż po USA.
Z kolei dla małych miłośników komiksów w wydawnictwie Edycja Świętego Pawła ukazało się Życie Jezusa. Biblia w komiksie. W niebanalny sposób odkrywa historię Jezusa, która od ponad 2 tysięcy lat wciąż inspiruje i wciąga niczym najlepsza przygoda.
Dopełnieniem prezentu z okazji Pierwszej Komunii Świętej będzie wyjątkowy karnet z tekstem nawiązującym do tego wydarzenia.

Nasze propozycje wyjątkowych pamiątek Pierwszej Komunii Świętej: