Święto Polskiej Muzyki i Plastyki to doskonała okazja, by promować to, co w naszej sztuce najwartościowsze. Polscy artyści mają tak wiele do przekazania, wiele ważnych i pięknych słów do wyśpiewania i dźwięków do oczarowania słuchaczy. Warto posłuchać artystów pochodzących z krainy łagodności, pozwolić im zawładnąć naszymi zmysłami. To oni przyniosą nam ukojenie i przypomną o tym, co najważniejsze.
Najnowsza płyta Marcina Wargockiego porusza do głębi – tytuł jest celny... Piękne zdjęcie błękitnej głębi na okładce zachęca do zagłębienia się w słowa i muzykę, do otulenia się harmonijnymi, łagodnymi dźwiękami, które koją nasze nerwy, wyciszają myśli, odgradzają od pędu świata, natłoku informacji, chaosu codzienności. Artysta, wykorzystując swój niewątpliwy talent, trafia do słuchaczy prostotą i celnością przekazu słownego i delikatnością muzyki. Obcowanie z jego sztuką to plaster na duszę. We wszechobecnym dziś chaosie i szumie jego muzyka to była dla mnie chwila oddechu.
Na płycie naszego Artysty znajdziemy 14 autorskich utworów. Proste, lecz pełne poezji słowa niosą otuchę, pogodę i nadzieję. Wargocki nie ukrywa, że przez muzykę również ewangelizuje. Inspiruje się słowami św. Jana Pawła II i Papieża Franciszka. Przypomina tak „niemodne” dziś pojęcia, jak sumienie oraz to, że są rzeczy jasno określone, które nie zostawiają miejsca na dowolne interpretacje.
Wszyscy zostaliśmy dotknięci samotnością spowodowaną przez pandemię. Artyści odczuwają mocniej i dają temu wyraz – Wargocki dzieli się ze słuchaczami swymi przemyśleniami z czasu lockdownu. I uczy nas doceniać zwykłe, codzienne życie i małe przyjemności w gronie rodziny i przyjaciół... Gdy słuchałam „Myślę o dniu”, poczułam zmysłami to, o czym śpiewa artysta; doleciał mnie zapach kawy, musnął wiatr na spacerze...
Brzmienie gitary, tak charakterystyczne dla muzyki z „krainy łagodności”, jest wzbogacone udziałem w nagraniu płyty przez artystów już przy poprzednim krążku współpracujących z Marcinem Wargockim. Są to: Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond) oraz Anna Bojas (skrzypce, chórki), a także gościnnie Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa). Dzięki nim łagodność zyskała nowy wymiar. Również dla melomanów „analogowych” - płyta została wydana także na winylu!
Muzyczna kraina łagodności... Ale nie uśpienia. Celne spostrzeżenia otulone dźwiękiem gitary wciągają umysł słuchacza w głąb - słów. W głąb myśli autora, w łagodny sposób skłaniających do przemyśleń nad naszym życiem, nad sobą, cierpieniem, zaufaniem. Czy mamy głębokie myśli? Czy nie traktujemy najważniejszych rzeczy – płytko? Posłuchajmy i pomyślmy...
A kto może, niech weźmie udział w koncercie! Utwory z płyty „Do głębi” zostaną zaprezentowane publiczności podczas koncertu premierowego 21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Sobotnie spotkanie w „krainie łagodności” - w świecie Marcina Wargockiego i jego przyjaciół muzyków – rozpocznie się o godz. 18:00. Mieszkańcy Częstochowy mogą już 22 maja w Duszpasterstwie Akademickim EMAUS o godz. 21 poczuć głębie płynącą z utworów Marcina.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami: