Bielinek kapustnik, czyli najbardziej rozpoznawalny polski motyl dzienny ma dziś swoje święto! Dzisiaj warto też zastanowić się,dlaczego jego populacja maleje? Tak jak w wielu przypadkach winni jesteśmy my sami.
Czemu o tym tutaj piszemy? Co to ma do naszej wiary?
Niektóre motyle nie jedzą i nie piją. Żyją tylko... miłością. Są piękne, majestatyczne i wolne - ludzie od lat zachwycają się ich niezwykłością.
Tymczasem wiele osób zapomina o tym, by w ich życiu była miłość. Daleko nam w tej kwestii do motyli. Nasze życie przepełnione jest pośpiechem i licznymi obowiązkami. Mamy coraz mniej czasu dla siebie, swoich bliskich i przede wszystkim dla Boga. Nasza relacja z Nim powoli zaczyna się rozpadać.
Rozpoczynające się wakacje mogą być idealnym momentem na to, by się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. Słońce, świeże powietrze i zieleń wokół nas dodaje energii. Mamy też więcej czasu, który warto dobrze wykorzystać.
Nie musimy robić wielkich rewolucji w życiu. Czasami wystarczy zacząć od drobnych rzeczy. Jedną z nich może być większa wrażliwość na to, co nas otacza. Zauważenie motyla, który przysiadł na kwiatku, usłyszenie śpiewu ptaków o poranku. Dajmy sobie przestrzeń do tego, by móc zachwycić się pięknem świata, który uczynił dla nas Pan Bóg.
Wakacyjny urlop jest doskonałym czasem, by sięgnąć po ciekawe lektury. Dobra literatura potrafi skłonić człowieka do refleksji i na długo zostaje w jego pamięci. Dlatego bardzo wszystkich zachęcamy, do sięgania po książki również latem.
Wakacje są także dobrym okresem zarówno dla tych, którzy chcą pogłębić swoją osobistą relację z Bogiem, jak i dla tych, którzy mają trudności z wiarą i są na etapie poszukiwania Pana Boga. W dbaniu o rozwój duchowy nie wystarczy sama modlitwa. Ważne jest również korzystanie z sakramentów oraz lektura Pisma Świętego, z którą często mamy największy problem. Może przez to, że zapominamy, że jest ono słowem, które Bóg kieruje do każdego z nas? Czytając Pismo Święte możemy odkryć, jak wielką miłością chce obdarować nas Pan Bóg. Znajdziemy w nim również wiele cennych wskazówek, które pomogą nam być dobrymi ludźmi. Regularne czytanie Słowa Bożego umacnia naszą wiarę i pozwala przetrwać wiele życiowych trudności. Oczywiście niektóre teksty zawarte w Biblii mogą sprawiać nam początkowo trudności w zrozumieniu. Dlatego warto sięgać po lektury, które wspomagają medytację Pisma Świętego. Pamiętajmy, że wiara jest łaską – darem od Boga. Wiara nadaje sens życiu. Dzięki niej trudy codzienności są łatwiejsze do pokonania. Wiara daje nam pewność, że po życiu tutaj na ziemi ziemskim życiu, czeka na nas życie wiecznie z Bogiem. Sprawia, że czujemy się wartościowi i kochani.O wiarę trzeba jednak dbać. W przeciwnym razie może ponieważ czyha na nią w wiele zagrożeń – tak jak na motyla kapustnika.
Zadbajmy zatem o nasz rozwój, a Słowo Boże niczym rozwinięte skrzydła motyla, karty Pisma Świętego pozwolą pozwoli nam wznieść się jak najbliżej Boga.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami:
  1. Love Story
    Love Story
    Cena promocyjna 14,98 zł Normalna cena 29,95 zł