Instytut Świętej Rodziny zaprasza na rekolekcje dla osób stanu wolnego, w wieku od 35 do 50 lat. Odbędą się one w dniach 22-24 kwietnia w domu rekolekcyjnym księży paulistów w Masłońskim.
Celem rekolekcji jest pomoc w rozpoznaniu przeszkód, które uniemożliwiają wejście w relację. Konferencje będą dotyczyć problemu lęku przed bliskością, rany odrzucenia, obawy przed ujawnieniem siebie drugiej osobie oraz nieumiejętności odejścia z domu rodzinnego, także w aspekcie mentalnym.
Szczególnym walorem czasu rekolekcyjnego będzie osobista adoracja Jezusa Eucharystycznego oraz medytacja Słowa metodą „Droga, Prawda i Życie”. Jest to spadek duchowy po naszym założycielu, bł. Jakubie Alberionem, którym pragniemy się podzielić, by mogli Państwo w swoim życiu zostać obdarowani spojrzeniem i poznaniem Jezusa oraz doświadczyli zjednoczenia z naszym Panem.
Rekolekcje wygłosi ks. Tomasz Wasilewski – paulista, opiekun Instytutu Świętej Rodziny. Do współpracy została zaproszona p. Małgorzata Stuła-Topolska – psycholog chrześcijański oraz kierownik duchowy u księży jezuitów w Częstochowie. Podczas trwania rekolekcji zapraszamy do rozmów z ojcem duchownym – ks. Przemysławem Kosiorem, paulistą, który pomoże rozeznać powołanie i spojrzeć na własne życie z perspektywy wiary. 
W sobotę wieczorem dla osób chętnych odbędzie się spotkanie mityngowe na wzór SLAA, na którym będzie możliwość rozmowy o doświadczeniach w relacjach, zostanie podjęty temat anoreksji emocjonalnej.
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji uzdrowienia i otwarcia się na drugą osobę. Na koniec rekolekcji planujemy wspólne wyjście nad zalew.
Blisko Boga, siebie i drugiego człowieka.
Zapraszamy!
Więcej informacji pod numerem telefonu 691 149 994. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł.