„Aby wasza wspólnota małżeńska była mocna, przede wszystkim dbajcie o siebie nawzajem.”
Piotr Wołochowicz
„Ku pełni miłości” to praktyczny poradnik, w którym autor przedstawia Boży zamysł dla małżeństwa i rodziny. „Ku pełni miłości” jest książką skierowaną do tych, którzy planują małżeństwo lub żyją w małżeństwie od lat. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, na jakim etapie relacji się znajduje. Czytelnik może odnieść wrażenie, że to standardowy poradnik dotyczący relacji damsko- -męskich. Omawiając kwestie związane z relacjami przedmałżeńskimi lub małżeńskimi, autor dobiera tematy intuicyjnie i naturalnie. Pisze m.in. o: jedności, konfliktach w małżeństwie, seksualności, dzieciach, pracy. Brzmi klasycznie i do pewnego stopnia to prawda. Jednak to nie wszystko! Autor odwołuje się bowiem nie tylko do wiedzy z zakresu nauk społecznych, ale do tekstów natchnionych i własnego doświadczenia.
Dwa elementy, które powodują, że ten poradnik na polskim rynku wydawniczym jest wyjątkowy:
1. Fragmenty Pisma Świętego, które są punktem wyjścia wszystkich tematów. Każdy rozdział jest inspirowany cytatem biblijnym. Do niego odnoszą się wyjaśnienia, komentarze i podsumowania.
2. Własne doświadczenie autora. „Ku pełni miłości” to w dużej mierze świadectwo mężczyzny, męża, ojca i dziadka. Każdy rozdział zawiera wiele przykładów z życia autora. Jego porady to nie jedynie encyklopedyczne przedstawienie psychologicznych teorii czy koncepcji. Historie z życia prywatnego są potwierdzeniem, że biblijny model relacji, małżeństwa i rodziny jest możliwy do realizowania.
Zapraszamy do pójścia drogą ku pełni miłości.
Piotr Wołochowicz – od 30 lat dyrektor Fundacji Misja Służby Rodzinie. Szczęśliwie przeżył w małżeństwie 34 lata. Ojciec trójki dorosłych dzieci, dziadek. Autor kilkunastu książek z zakresu poradnictwa małżeńskiego. Organizator konferencji, warsztatów oraz poradni.