Zapraszamy na cykl czterech spotkań z siostrą Karoliną Benedyktą Baumann, które nagraliśmy specjalnie dla naszych czytelników podczas wieczoru autorskiego w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie. Znana w mediach społecznościowych Zakonnica bez przebrania to żywiołowa dominikanka, pisarka, polonistka, blogerka oraz założycielka grupy teatralnej „Dzikie Koty”. A przede wszystkim to autorka wydanej w Edycji Świętego Pawła powieści Niebo w kolorze popiołu – książki o niezwykłej kobiecie, dominikance, bł. Julii Rodzińskiej. Siostra jest również autorką książki Na końcu schodów. Opowieść o Matce Kolumbie Białeckiej Założycielce dominikanek oraz scenariuszy teatralnych i libretta musicalu o bł. Julii – Miłość zmartwychwstała.

Przez cztery kolejne wtorki – zaczynając od dzisiejszego – o godzinie 20:00 na naszym kanale You Tube pojawiać się będą nowe odcinki spotkań. Siostra Benedykta opowie nam, co ją skłoniło do napisania powieści o bł. Julii i kim dla niej jest ta zakonnica. Niebo w kolorze popiołu to nie tylko klasyczna biografia. W poszczególnych warstwach tego bogatego kulturowo tekstu znaleźć można wiele różnych wątków: miłość do drugiego człowieka, pasję autorki do literatury, podpowiedzi dla wątpiących w wierze, a przede wszystkim drogę do Boga. Siostra zdradzi też, jaki był pierwotny tytuł powieści i dlaczego uległ zmianie.

W kolejnych częściach Zakonnica bez przebrania podzieli się z nami swoimi dwiema miłościami. Pierwszą, która towarzyszy jej od dziecka, czyli pasją do teatru i literatury. I drugą, która przyszła z czasem, porwała młodą Karolinę i zawładnęła całym jej życiem – miłością do Boga, który jest największym reżyserem. Pierwsza miłość zrodziła grupę teatralną „Dzikie Koty”, która istnieje od 2017 roku. Druga wypełnia się w jej powołaniu zakonnym. A to, jak siostra Karolina Baumann łączy obie, dowiecie się, oglądając cykl wtorkowych spotkań.

Pretekstem do bliższego poznania Zakonnicy bez przebrania jest na pewno zapowiedź najnowszej publikacji dominikanki, która już niebawem pojawi się na www.edycja.pl oraz w dobrych księgarniach. Książka będzie zbiorem felietonów, refleksji, recenzji oraz medytacji słowa Bożego z całym przekrojem życiowych doświadczeń autorki, a także wydarzeń literacko-kulturowych i społeczno-politycznych, których uczestniczką i świadkiem była na przestrzeni ostatnich lat.

Iwona Kmiecik.

Zwiastun

Cykl spotkań z siostrą Karoliną Benedyktą Baumann - część 1.

Cykl spotkań z siostrą Karoliną Benedyktą Baumann - część 2.

Cykl spotkań z siostrą Karoliną Benedyktą Baumann - część 3.

Zachęcamy do zakupów:

Nasza najnowsza książka: