Rozpakowując Boski Bullet Book miałam wrażenie, jakbym dostała prezent, który trafił w istotę mojej wrażliwości. Książka zachwyciła mnie kolorem, dotykiem, formą. Rozwiązując wstążeczkę w niezwykle delikatnym kolorze, którą była przewiązana – wiedziałam, że rozpakowuję coś więcej niż druk na papierze. Wnętrze było ucztą dla moich zmysłów. Niezwykle proste, a jakże wyrafinowane. Białe karty z fragmentami – zapraszały do działania.
Boski Bullet Book to rodzaj notesu z 12 felietonami autorki Jagody Kwiecień i przestrzenią dla czytelnika. Felietony odnoszą się do różnych tematów dotykających człowieka – samotności, obecności Boga w codzienności, małżeństwa… W każdym przytaczane są ważne słowa i inspiracje z innych książek. Nie zabrakło w nich osobistych odniesień autorki do swojego życia.
Największa przestrzeń Bulletu przeznaczona jest jako zaproszenie do doświadczania Słowa w swoim życiu i wyrażania w swoich przemyśleń w formie graficznej. Na każdej stronie dedykowanej do takiej pracy znajduje się zdanie, czasem dwa z Biblii oraz pusta przestrzeń kartki do zapełnienia przez czytelnika. Taka forma pracy ze Słowem nosi nazwę Bible Journaling, czyli „pamiętnikowanie biblijne”.  Autorka Jagoda Kwiecień, jako pierwsza w Polsce zaproponowała taka formę.
Jagoda Kwiecień to blogerka, która o sobie pisze:
„Podobno inspiruję, zachęcam do twórczego rozważania słowa Bożego i poszerzam czytelnictwo w Polsce. Jestem miłośniczką kawy z cynamonem – najchętniej w duecie z dobrą książką. Z każdej lektury staram się wyciągać to, co dobre i Boże.”
Boski Bullet zachwyca też zdjęciami w nim zawartymi. Perfekcyjnie dopasowane, przemyślane, skomponowane. Zatrzymują chwilę i przykuwają uwagę.
P.S. Zaproponowałam moim uczniom Bible Journaling. Przygotowałam skserowane stony z Boskiego Bulletu. Byłam mile zaskoczona, jak wsłuchując się w swoje wnętrze, medytowali Słowo Boże, zapisywali, rysowali, kaligrafowali… Pierwszy raz poczułam, że o to chodzi ze Słowem Bożym – by przenikało Serce, dotykało najczulszych sfer wnętrza ludzkiego. Była to inna lekcja niż dotychczas. Lekcja sam na sam z głosem Boga.
Recenzję przygotowała Dorota Ząberg - nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 86 w Warszawie. Pracowała w Radiu Warszawa Praga oraz tygodniku Obserwator. Współredagowała podręcznik do religii w diecezji warszawsko-praskiej. Jest autorką Akademii Profesjonalnego Katechety. Współpracowała z "Katechetą". Prowadzi szkolenia z multimediów w nauczaniu. Prywatnie ma męża i trójkę dzieci. Jej pasje: nowoczesne technologie informacyjne, tworzenie pomocy dydaktycznych do lekcji, sztuka, życie.