Zapraszamy na XXIX Targi Wydawców Katolickich

Pragniesz być na bieżąco z ofertą szeroko rozumianej literatury religijnej? Już dziś zaplanuj udział w XXIX Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w tym roku w normalnym, tradycyjnym terminie, w dniach 11 – 14 kwietnia. Centrum katolickiej książki staną się w tych dnia tradycyjnie Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum. Edycję Świętego Pawła znajdziecie na stoisku 38.

Unikalne wydarzenie

Podczas poprzedniej edycji tego unikalnego w skali Polski oraz Europy wydarzenia, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, swoją ofertę zaprezentowało blisko 120 wystawców, a Targi odwiedziło blisko 37 tys. osób. To wyjątkowa możliwość szerokiego zaprezentowania swojej oferty oraz sprawdzenia, jakie są najnowsze trendy. W imprezie udział biorą liczące się wydawnictwa katolickie z całej Polski, które zaprezentują zarówno nowości, jak i swoje bestsellery wydawnicze. Ponadto, tegoroczne targi stanowić będą premierowy element drugiej odsłony projektu „OTWK 2023, 2024, 2025 – w drodze do 30-lecia organizacji wydarzeń promujących czytelnictwo książek o tematyce religijnej”, który SWK realizuje w ramach programu MKiDN Promocja czytelnictwa.
Wśród wystawiających się nie może zabraknąć naszego wydawnictwa - Edycji Świętego Pawła. Przygotowaliśmy dla Was sporo ciekawych nowości wydawniczych - jak zwykle wydanych z dbałością o każdy szczegół, poruszających różnorodne tematy, stworzonych zarówno z myślą o młodych, jak i trochę starszych odbiorcach, by każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie.

Wyjątkowe książki, wyjątkowe spotkania

W pierwszej kolejności uwadze naszych czytelników polecamy jeszcze pachnącą farbą drukarską książkę „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia”, wydaną równo 40 lat od zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki i czternaście lat od jego beatyfikacji. To jedyna taka opowieść o życiu tego heroicznego kapłana, który po tylu latach od męczeńskiej śmierci wciąż ma nam wiele do powiedzenia.
Ksiądz Jerzy wyzwalał ludzi do życia w prawdzie i miłości, wiedząc doskonale, że od życia wewnętrznego jednostki zależy jakość życia społecznego. Stając w obronie bliźniego, upominając się o sprawiedliwość i szacunek dla godności człowieka, oczyszczał społeczne struktury. Lektura niniejszej książki przypomina nam, że skoro mógł robić to on – którego siłą była niezachwiana wiara, szczerość i prostota – może każdy z nas. Bo od naszej wewnętrznej postawy zależy nie tylko jakość życia wspólnoty, ale losy kraju i świata. Przygotowaliśmy też niespodziankę. 13 kwietnia (sobota) zapraszamy na dwa spotkania z autorami książki, Ewą K. Czaczkowską i Tomaszem Wiścickim - pierwsze o godzinie 12:00 na naszym stoisku oraz drugie o 17.00 w sali kinowej na Zamku Królewskim. Spotkanie poprowadzi p. Paweł Kęska z Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie.
Kolejnym z zaproszonych przez nas autorów jest brat Piotr Kwiatek, który będzie promował swoją najnowszą książkę „Zeszyt ćwiczeń do psalmów”, jak również całą serię “Psalmoterapia”, w której skład wchodzą takie pozycje, jak „Psalmoterapia”, „365 dni w rytmie psalmów” oraz „Księga Psalmów z notatnikiem i skrutacją”. “Zeszyt ćwiczeń do psalmów” to książka, która proponuje twórcze, modlitewne spotkanie z 20 psalmami. Każdy z nich poddano szczegółowej analizie na 7 różnych sposobów, co pozwala na kreatywną modlitwę przez wszystkie dni tygodnia. To idealna pomoc dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe metody modlitwy, wyjść ze schematów i doświadczyć, że dialog z Bogiem może być twórczy, ciekawy i jeszcze bardziej owocny. Dodatkowy atut książki to energetyczna, motywująca i dopracowana szata graficzna. Spotkanie z br. Piotrem Kwiatkiem, będzie miało miejsce 13 kwietnia (sobota) o godzinie 15:00.
Ks. Jerzy Jastrzębski to kolejny z naszych autorów, który spotka się z czytelnikami w 12 kwietnia (piątek) o godzinie 16:00. Ks. Jastrzębski będzie promował książkę „Sercem Słuchająca” napisaną wraz z s. Anną Marią Pudełko AP. To rozważania wezwań Litanii do Niepokalanego Serca Maryi stworzona w formie dialogu dwóch serc: Serca Matki i serca dziecka. To doskonała propozycja dla każdego, kto przyjął lub pragnie przyjąć Maryję do swojego życia jako Matkę, na podobieństwo umiłowanego ucznia Jezusa trwającego z Nią pod krzyżem. Litania do Niepokalanego Serca Maryi jest mniej znana od Litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny, dlatego właśnie warto ją odkryć! Może ona towarzyszyć osobistej modlitwie, ale też być wykorzystana w nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca lub w nabożeństwach fatimskich czy rozważaniach podczas nabożeństw majowych.
Nie zapomnieliśmy również o naszych czytelniczkach, dla których przygotowaliśmy spotkanie z Ireną Neumueler - autorką książki „Gotowe na zmiany”, osobą z ogromnym doświadczeniem w pracy z kobietami, którym pomaga dojść do świadomego i dobrego życia. Wspiera kobiety w odkrywaniu ich tożsamości, kobiecego piękna, wartości i godności. W tym celu prowadzi różnego rodzaju spotkania dla kobiet - warsztaty, sesje biblijne, rekolekcje.
Gotowe na zmiany to oryginalnie i interesująco zinterpretowane przez autorkę historie 11 biblijnych kobiet: Sary, Rebeki, Racheli i Lei, Mikal, Abigail, Batszeby, Tamar, Rachab oraz Rut i Noemi. W każdym rozdziale znajdziemy wiele odniesień do życia i refleksji pomagających przenieść przeczytane treści na grunt własnego życia. Kobiety, które przeczytają te historie, zobaczą w nich cząstkę siebie, dowiedzą się o sobie czegoś nowego, a także odnajdą inspirację dla własnego duchowego rozwoju. Irena Neumueler spotka się z czytelnikami 11 kwietnia (czwartek) o godzinie 15:00.
Uwadze polecamy również pozycje Piotra Wołochowicza, doktora teologii pastoralnej, ojca trójki dzieci, autora licznych książek o Bożym obrazie małżeństwa i rodziny, m.in. „Ku pełni miłości”, „Skarb ojcostwa” czy „Mamo, zostań ze mną w domu”. Pan Piotr spotka się z czytelnikami 13 kwietnia (sobota) o godzinie 11:00. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie małżonków i rodziców, którzy myślą o chrześcijańskim wzroście swojej rodziny i udoskonalaniu pełnej miłości relacji małżeńskiej.
Na naszym stoisku nie zabraknie również wartościowej muzyki chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Marcinem Wargockim 13 kwietnia (sobota) o godzinie 16:00. Pan Marcin będzie podczas targów promował swoją najnowszą płytę „Droga”. To już czwarty w dorobku artysty album, który zabiera słuchaczy do krainy łagodności, dotknie wrażliwej struny duszy, zachęcając równocześnie do dogłębnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Płyta powstała przy gościnnym udziale Krzysztofa Myszkowskiego - twórcy i lidera zespołu Stare Dobre Małżeństwo.
To nasze najnowsze propozycje. Ponadto, gama naszych produktów jest naprawdę szeroka - od książek, przez albumy, karnety, kartki, kalendarze, terminarze, płyty, aż po naszą najważniejszą pozycję - Pismo Święte z komentarzem w różnych formatach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.

Serdecznie zapraszamy!

GDZIE:
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum

KIEDY:
11-14 kwietnia 2024 r.

NUMER STOISKA: 38

AUTORZY – GOŚCIE EDYCJI ŚWIĘTEGO PAWŁA:

  • Irena Neumueler - 11.04 (czwartek), godz. 15.00
  • ks. Jerzy Jastrzębski - 12.04 (piętek), godz. 16.00
  • Piotr Wołochowicz - 13.04 (sobota) 11.00
  • Ewa K. Czaczkowska i Tomasz Wiścicki - 13.04 (sobota) 12.00
  • br. Piotr Kwiatek - 13.04 (sobota) 15.00
  • Marcin Wargocki - 13.04 (sobota) 16.00
  • Ewa K. Czaczkowska i Tomasz Wiścicki - 13.04 (sobota) 17.00 - sala kinowa na Zamku Królewskim