Kiedy wydawnictwo mówi o nowościach, to zwykle ma na myśli propozycje książkowe, które wychodzą na światło dzienne.

Tym razem chcemy podzielić się z Wami nowością o nieco innym charakterze. W naszym wydawnictwie nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego. Nowym Dyrektorem Generalnym Edycji Świętego Pawła został ks. Przemysław Kosior SSP.

Książki, które wydajemy są dla nas pretekstem do tego, by wchodzić z Wami w relację. Wiemy, że podstawą każdej relacji jest… poznanie się. Od strony publikacji trochę nas już poznaliście. Teraz, chcemy przedstawić Wam nieco bliżej nowego Dyrektora Generalnego.

Ks. Przemysław Kosior pochodzi z Lublina. Jest związany z Paulistami od 2004 roku. Piętnaście lat temu rozpoczął współpracę z Wydawnictwem. Pierwsze pięć lat miało charakter okazjonalnie realizowanych prac i projektów. Wejście na dobre w struktury Edycji Świętego Pawła trwa nieprzerwanie od dziesięciu lat. W tym czasie ks. Przemysław pełnił w Wydawnictwie różne funkcje. Pierwsze lata pracy były poświęcone działaniom w obszarze dystrybucji. Był to szczególny czas powstawania kolejnych księgarń stacjonarnych i rozwoju księgarni internetowej za co bezpośrednio odpowiadał ks. Przemysław. Od 2015 roku pracował w dziale administracji i finansów. Trzy lata później został Dyrektorem Produkcji. W 2020 roku został mianowany Dyrektorem Handlu i Dystrybucji. Z początkiem bieżącego roku został wybrany na Dyrektora Generalnego naszego Wydawnictwa.

Zdajemy sobie sprawę, że wszystkie te lata i nazwy stanowisk nie zawsze przemawiają do wyobraźni. Jeśli po tym, krótkim opisie ciekawi Was co tak naprawdę oznaczają takie zmiany? Kim jest Dyrektor Generalny i wszyscy współpracownicy? Częściową odpowiedź znajdziemy u pewnego paulisty, pierwszego błogosławionego Rodziny Świętego Pawła – bł. Tymoteusza Giaccardo:

„Czymże dla Boga jest powołanie Współpracowników Dobrego Druku? On przecież jednym swoim słowem zbudował niebo, sprawił, że pojawiły się ryby pływające w głębinach wód, ptaki, które fruwają na niebie, i stworzył człowieka, «króla całego stworzenia». Potrzeba, abyśmy mieli głębokie przekonanie, że powołanie do życia dzieła dobrego druku jest wielkim cudem, i bądźmy spokojni i pewni, że Bóg tego dokona.”

Jak co roku przed naszym wydawnictwem stoi wiele ambitnych wyzwań, które sobie stawiamy. Te, które udało nam się zrealizować w ostatnich latach były dużą zasługą poprzednika ks. Przemysława.

Ks. Daniel Łuka przewodniczył Edycji Świętego Pawła w latach 2015-2021 i jesteśmy przekonani, że wypełniał w ten sposób słowa założyciela Towarzystwa Świętego Pawła – bł. Jakuba Alberionego, który pisał:

„Apostoł druku ma zatem jeden ideał: sprawiać, aby Bóg królował w duszach”

Od tego roku ks. Daniel pełni funkcję Dyrektora Generalnego Apostolstwa Polsko-Ukraińskiej prowincji paulistów.

Reasumując.

Nasza misja trwa! Witajcie w nowym roku, z nami nieco nowymi, zmienionymi i ciągle tak samo chętnymi, żeby poznawać Was.