Jak odkryć zamysł Boga wobec seksualności?
Bóg i seksualność - słowa, które rzadko idą ze sobą w parze. Ludzka cielesność jest bowiem tematem na tyle wrażliwym, że niewielu decyduje się ujmować go z Bożej perspektywy. Odkrywanie seksualności według zamysłu Boga, bez uciekania od tematów tabu, a jednocześnie z mądrością i taktem - to trudna sztuka. A przecież Bóg stworzył każdego z nas jako istotę seksualną i dał nam wiele wskazówek, pozwalających we właściwy sposób korzystać z seksualności i poprowadzić swoje uczucia we właściwą stronę. Jak je odkryć? Jak z nich korzystać?
Wyjątkowy dar od Boga
Odpowiedzi na te pytania udzielają Kristen Clark i Bethany Beal, autorki wydanej przez Edycję Świętego Pawła książki “Boski dar”. To wyjątkowa publikacja, przybliżająca biblijne rozumienie seksualności, a także serwująca wiele wskazówek, jak radzić sobie z problemami związanymi z seksualnością, jak pielęgnować w sobie czyste serce, ale też jak wyrażać swoją seksualność zgodnie z zamysłem Boga. To idealna propozycja dla każdej kobiety, która pragnie podążać za Bogiem i uniknąć w swoim życiu zamętu.
Książka udowadnia, że bez względu na dotychczasowe przeżycia, zranienia i problemy, można zawalczyć o to, co trwałe, zamiast padać ofiarą płytkich przeżyć i przelotnych przyjemności. Można być wolną, zamiast tkwić w skrywanym grzechu i ciemności. Zawalczyć o prawdę, a nie zadowalać się fałszywą wersją seksualności. Wszystko to opisane z pasją, na podstawie własnych doświadczeń, przystępnym, a zarazem wciągającym językiem.
Boska kobieta, Boska miłość, Boski dar
“Boski dar” to trzecia książka autorek wydana przez Edycję Świętego Pawła, po świetnie przyjętych przez czytelniczki publikacjach “Boska kobieta” oraz “Boska miłość”. Pierwsza z nich to cudowna podróż po kobiecym dojrzewaniu, przekazująca model kobiecości zgodny z Boskim zamysłem, druga zaś ukazuje miłość w Boży sposób, prowadząc czytelniczki przez drogę od zakochania aż do małżeństwa. “Boski dar” to wspaniałe uzupełnienie wcześniejszych tytułów, przypominające, że seksualność jest Bożym i dobrym darem. Warto czytać te książki zarówno osobno, jak i w pakiecie. To doskonała okazja, by sięgnąć po prawdę, zamiast żyć zakłamaną, promowaną wokół wizją kobiecości, miłości i seksualności.
On przemienia popiół w diament
Książki Kristen Clark i Bethany Beal to piękne przypomnienie, że nigdy nie jest za późno, by przemienić swoje życie na lepsze.
“Kiedy Bóg patrzy dzisiaj na swoje odkupione córki, nie widzi potępionych kobiet okrytych wstydem, ale widzi kobiety, którym wybaczono, okryte sprawiedliwością Chrystusa. Miłość Boga do ciebie nie zależy od twoich czynów, ale od Jego miłości. Jesteś cenna ze względu na cennego Zbawiciela, który nazywa cię swoją własnością. Jesteś piękna ze względu na przepiękny obraz Stwórcy, który nosisz w sobie.”
Jak odkryć te prawdy w swoim życiu? Przyjdź do Jezusa i zwróć się do niego w modlitwie! . Wylej swoje serce przed Nim w jakikolwiek sposób. Aby pomóc Ci rozpocząć, przygotowaliśmy dla Ciebie piękną modlitwę pochodzącą z książki “Boski dar”. Wydrukuj ją i powieś w widocznym miejscu lub schowaj do torebki, by móc zwrócić się do Jezusa przy każdej okazji. Podziel się nią z przyjaciółką, siostrą, mamą, koleżanką. Kliknij w poniższą grafikę, pobierz i korzystaj!